Alicja Dębczyńska

Mgr ekonomii (Handel Zagraniczny), absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego.
Od 26 lat moderator, trener biznesu, doradca, konsultant; z zespołem trenerskim firmy „Binsztok i Partnerzy” współpracuje od 3 lat.
Wykłada na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Studiach Podyplomowych: „Profesjonalna Sprzedaż i Zarządzanie Sprzedażą”, „Mediator”, „Coaching Przywódczy i Trenerski” czy „Lider Pozytywnych Zmian”.
Prowadzi szkolenia w aktywnej formie warsztatów i treningów rozwojowych dla kadry i pracowników organizacji przeróżnych branż z zakresu komunikacji międzyludzkiej, zarządzania, negocjacji, sprzedaży, obsługi klientów, prezentacji, zarządzania zasobami ludzkimi oraz budowy zespołów.
Bierze udział w projektach budowania (metodą partycypacji) i wdrażania Systemów Ocen i/lub kompleksowych Systemów Zarządzania Zasobami Ludzkimi w firmach różnych branż i o różnej skali działania (od kilkunastu do kilku tysięcy pracowników).
Jako asesor organizuje i uczestniczy w sesjach Assessment lub/i Development Center w procesach rekrutacji i rozwoju kadry swoich klientów.
Współuczestniczy w przeprowadzaniu audytów personalnych i audytów biznesowych.
Od roku 1990 współpracuje z firmą Neuland GmbH z Niemiec, producentem profesjonalnego sprzętu i materiałów do moderacji wizualnej, prac grupowych, seminariów, konferencji i coachingu, sprzedając ich produkty na polskim rynku.
Posiada bardzo bogate doświadczenie w stosowaniu i propagowaniu metody moderacji wizualnej, prowadzi specjalistyczne treningi I i II stopnia w tym zakresie.
Lubi pracować z kobietami, rozwijając nie tylko ich kompetencje, ale odpowiednie nastawienie i postawy biznesowe.
Przechodziła różne kursy trenerskie: cykl dla trenerów Szwajcarsko-Polskiego Projektu Wdrażania Przedsiębiorczości (Polska i Szwajcaria), „Practitioner of NLP”, „Trener Zmian”, „Principles of Leadership” (Dania), „BCT – Business Communication Training” (Szwecja), „SHARK Concept” (Szwecja).
Współpracuje z trenerami i konsultantami z Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Szwecji, Danii i Australii, uczestnicząc z nimi w różnych ciekawych projektach.
W prowadzonych przez siebie zajęciach adaptuje doświadczenia i know-how z innych krajów do warunków polskiego biznesu.
U ludzi ceni otwartość, odpowiedzialność i … poczucie humoru.
Jej pasją jest podróżowanie, zaś hobby to literatura, film, kiedyś tai-chi, a teraz joga; na Filipinach pływała z rekinami, w Tybecie piła herbatę z masłem jaka, w RPA bawiła się z lwami i gepardami a w Makau zagrała w ruletkę.