MAREK KARPIŃSKI

 

Marek jest najmłodszym dinozaurem w naszej firmie. Z wykształcenia pedagog- absolwent AWF, 45 lat na trenerskim stołku. Specjalista w budowaniu zespołów, głównie kobiecych, choć epizody z mężczyznami ma również w swoim dorobku. Zdobywał medale ze „Ślęzą” i „Śląskiem” Wrocław.

Trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet w latach 2000-2004. Od 1987 trener klasy mistrzowskiej. Fajne wspomnienia i odkrywcze doświadczenia przywiózł z kilkuletniego pobytu w przepięknym Innsbrucku, trenując czołowy zespół ligi austriackiej. W roku 2017 doprowadził kobiecą reprezentację Polski do historycznego wicemistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej.

Przygodę w biznesie zaczynał dwadzieścia pięć lat temu sprzedając (z doskonałymi rezultatami!) „kota w worku”, czyli usługi doradcze, będąc sprzedawcą w niemieckiej firmie konsultingowej z Celle. O sprzedaży i budowaniu relacji z klientem najwięcej dowiedział się będąc właścicielem sieci sklepów kosmetycznych. Już pod koniec ubiegłego wieku rozpoczął szkolenia dla liderów biznesu.

 Ciekawość dotarcia do „duszy zespołu” zaprowadziła go do uczestnictwa w wielu szkoleniach (m.in. D.Neenana” „Bussines & You”, E. Foley „Sztuka zarządzania stresem”, T. Niwińskiego – „Laboratorium rozwoju osobowości”, „Diamentowe Ja”, I. Majewskiej-Opiełka – „Sztuka bycia liderem”).  W roku 2007 ukończył Szkołę Trenerów Biznesu i Doradztwa Osobistego w Krakowie. Ma tytuł Master Coacha.

Marek jest również autorem kilku artykułów, m.in.:

„Jak zwyciężać w XXI w.”,
„Przymus czy odpowiedzialność”,
„Przez odpowiedzialność do charakteru”,
„Niebezpieczne uprzedmiotowienie”,
„Rozpoczynaj z wizją końca”,
„Poczucie własnej wartości”.

Sporo przeczytał (szczególnie z literatury mądrości), a jego ulubionymi autorami są: S. Covey, I. Majewska-Opiełka, B. Tracy, M. Seligman, D. Goleman, A. Robbins, D. Waithley, N. Branden ,J.Santorski, D.Pink, Fr.Laloux.

Lubi chodzić drogami mniej uczęszczanymi, przekazywać innym swoje doświadczenia i etyczne poglądy na życie. Wiedzę i umiejętności w zakresie „życia w stadzie” zdobywał również w trakcie 45 lat udanego związku z Barbarą, tworząc fajną rodzinę, czym również dzieli się  w trakcie swoich spotkań inspiracyjnych.

Szuka odpowiedzi na pytania : „ Jak znaleźć sens w życiu, zbudować trwałe więzi w biznesie i szczęście w życiu osobistym”.

Marek jest totalnym świrem na punkcie bębnów afrykańskich – djembe. Gra nawet przez sen, a jego warsztaty dostarczają uczestnikom niezłego kopa energetycznego.

Jego hasłem dla sceptyków na szkoleniach jest: NIE MOŻESZ NAUCZYĆ SIĘ MNIEJ”!

 

Siedziba firmy

ul. Kazimierza Wielkiego 21,
59-800 Lubań

Oddział we wrocławiu

ul. Rezedowa 66, 54-515 Wrocław
tel./fax: 71 319 48 35
e-mail: biuro@binsztok.pl