Ryszard Niemira

Ryszard NiemiraWieczny poszukiwacz i odkrywca… No właśnie… Czego? Swojego własnego miejsca w życiu i na Ziemi. Ciągle w pogoni za nowymi wyzwaniami oraz rozwiązaniami. Żyje w głębokim przekonaniu, że najciekawsze doznania i przeżycia ma ciągle przed sobą, a przecież ma za sobą wiele niepowtarzalnych, bogatych doświadczeń, którymi można by obdarzyć niejeden życiorys.

Z wykształcenia polonista i prawnik, również mediator. Po studiach pracował w organach ścigania, a potem z powodzeniem udzielał się w biznesie. Współtworzył i kierował przez wiele lat spółkami z kapitałem austriackim, a potem z włoskim. Wprowadzał – wespół z innymi pionierami – na polski rynek znane, zachodnie marki, jak choćby „Triumph” i „Lilly”, co przysporzyło mu kolejnej szlachetnej ksywki: Stanik.

Kierował firmami o zasięgu ogólnopolskim, tworząc i rozwijając sieci dystrybucyjne, hurtowe detaliczne i akwizycyjne.

Jest profesjonalnym mediatorem – jednym z pierwszych absolwentów podyplomowych studiów w tym zakresie. Przez dwie kadencje był prezesem Polskiego Stowarzyszenia Mediatorów, a obecnie także uczy mediowania. Poza tym ma w dorobku publikacje poświęcone mediacjom.

Jego pasją zawsze były i są relacje interpersonalne. To z uwagi na wyjątkową otwartość, bezpośredniość, życzliwość w podejściu do kontaktów z ludźmi. Uczy się chętnie od ludzi i niezwykle ceni sobie możliwość dzielenia się z nimi swoimi doświadczeniami i wiedzą. Stąd trenerskie inklinacje realizowane w prowadzonych od 2006 roku szkoleniach. To właśnie praca z ludźmi daje mu niepowtarzalną wręcz możliwość samorealizacji i ciągłego rozwoju w dążeniu do doskonałości.

Specjalizuje się w szkoleniach miękkich z akcentem na gospodarowanie czasem, savoir vivre w biznesie i nie tylko, mediacje, komunikację, sprzedaż i zagadnienia z nią związane. Ma wiele marzeń ( mniej lub bardziej skrywanych), ale największym i najbardziej pożądanym są podróże. Dla podróży poświęciłby wszystko lub prawie wszystko…

Na co dzień jest współwłaścicielem kancelarii prawniczej.

Kieruje się w życiu zasadą: „PROBLEMY NALEŻY ROZWIĄZYWAĆ, A NIE TWORZYĆ”.