dr Aleksander Binsztok

dr Aleksander Binsztok

We wczesnej młodości był donosicielem w dwóch sklepach swoich rodziców (dla sprostowania: donosił towar z zaplecza na sklep) i czasem, gdy „Starzy” lecieli na urlop, udawał, że jest szefem firmy. W międzyczasie Rodzice wypchnęli go na Akademię Ekonomiczną, gdzie w 2004 roku popełnił doktorat z nauk o zarządzaniu. Na studiach dorabiał w agrobiznesie (klasyka… truskawki, szparagi… Tam zarobił na pierwsze w swoim życiu auto).

Obecnie zamęcza Studentów na Uniwersytecie Ekonomicznym swoimi opowieściami o 80-letniej Babci Hani, która uwielbia tańczyć rock’n’roll’a, czy o tym, jak istotna jest dziś zmiana w systemie nauczania młodych biznesmenów. (Choć trzeba przyznać, że w tym totalnym zapomnieniu zdarza mu się czasem powiedzieć coś merytorycznie interesującego i wtedy alarmujemy prasę i wysyłamy do niego krakowianki z kwiatami!)

Co zaś tyczy się jego pracy poza uczelnią, to pewnie chciałby się pochwalić tym, iż w latach 2005–2009 był prezesem Oddziału Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa we Wrocławiu. Patrząc zaś na jego karierę trenerską warto wspomnieć, że zaczynał od szkoleń dla osób bezrobotnych. Wtedy to zrozumiał, że dzielenie się wiedzą ma sens! Potem przez wiele lat pracował jako trener – freelancer dla wielu firm, żeby w końcu w roku 2007 założyć własną firmę.

W roku 2005 założył pierwsze w Polsce Studia Podyplomowe z zakresu mediacji (Mediator (Master of Business Mediation). Ponadto prowadzi warsztaty i prelekcje w Okręgowej Radzie Adwokackiej oraz Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu, Wałbrzychu, Zielonej Górze i Koszalinie, a także w Izbach Komorniczych – we Wrocławiu i Krakowie. Dodatkowo kształci także kadrę menedżerską prowadząc wykłady i warsztaty na studiach MBA (Master of Business Administration) w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

W swojej karierze naukowej popełnił ponad 70 publikacji naukowych, artykułów prasowych i książek na temat zarządzania, marketingu, mediacji, negocjacji oraz psychologicznych technik wywierania wpływu społecznego.

Napisał także (sam lub z Zespołem) kilka poradników biznesowych, m.in.:

  • • „Kiedy kropla drąży skałę, czyli droga do mistrzostwa w komunikacji perswazyjnej
  • • „Kompendium technik perswazyjnych
  • • „Sztuka prowadzenie mediacji. Zagadnienia prawne i ekonomiczne
  • • „Sztuka prowadzenie mediacji i negocjacji. Zagadnienia psychologiczne i komunikacyjne
  • • „Jak oczarować klienta w sklepie, czyli merchandising z elementami psychologii zachowań konsumenckich

Szczytem dumy była dla niego nagroda Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, jaką otrzymał z zespołem za najlepszą książkę z zakresu zarządzania organizacjami.

Olek prywatnie? To szczęśliwy u boku Magdy, ojciec dwójki cudownych dzieciaków: Krzysia i Lenki. Jeśli chodzi o jego czas wolny, to… go nie ma, bo gdy tylko ma tzw. wolną chwilę, to od razu zabiera się do… pisania. Kocha pisać! Czasem poradniki, czasem wierszyki dla dzieci. Tak! Olek uwielbia tworzyć wierszowane historyjki dla maluchów.

Praca to nie wszystko, trzeba też dbać o zdrowie! Przez wiele długich lat Olek trenował karate. Potem nastąpiła spora przerwa i… trzy lata temu wrócił do sportów walki (tzn. jakieś 30 kg później!) i obecnie trenuje taekwon-do. Kondycha mu podskoczyła (co od razu przełożyło się na jego nadpobudliwość, której daje wyraz podczas prowadzonych przez siebie szkoleń), ale waga nie drgnęła! Jest więc „przy nadziei”, że jeszcze mu się co nieco zrzucić uda. (A wiara czyni cuda!).

Uważa, że w życiu najważniejszy jest entuzjazm i zaangażowanie. Stąd kieruje się hasłem: „RÓB TO, CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ!”

KONTAKT: binsztok@binsztok.pl