Merchandising

Merchandising to dziedzina badająca wpływ środowiska sklepowego na konsumenta. Jej celem jest zoptymalizowanie placówki handlowej w ten sposób, aby skłaniała ona konsumentów do jak największych zakupów. Analizuje ona wszystkie martwe elementy sklepu, takie jak kolor ścian, orientacja regałów czy ustawienie produktów (nie zachowania pracowników).

Nasze usługi merchandisingowe skupiają się na przekazaniu wiedzy o psychologii klienta i odpowiedniemu wykorzystaniu narzędzi merchandisingowych. Jednak kluczowym elementem naszych działań merchandisingowych jest analiza placówek hanldowych przez fachowca (ew. fachowy zespół), polegająca na dokładnym zbadaniu dotychczasowej organizacji sklepu, zidentyfikowaniu elementów które należy poprawić oraz zaproponowaniu odpowiednich rozwiązań. Jest to kluczowy element ponieważ sama teoria często nie wystarcza do zaobserwowania wszystkich potrzebnych zmian. Fachowa analiza merchandisingowa cechuje się wychodzeniem poza ramy wszelkich standardów oraz rozpatrywaniem problemów z wielu perspektyw.

Nasze szkolenia uczą uczestników podstaw merchandisingu, a następnie za pomocą wykonanej analizy, pokazują jak wiedzę tę odpowiednio wykorzystać. Dążymy także do uświadomienia jak istotny jest merchandising, oraz wszystkie jego (nawet najmniejsze) elementy.

Podsumowując, uczymy jak na swój sklep spojrzeć okiem fachowego merchandisera.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani nawiązaniem współpracy w ww. zakresie, będziemy wdzięczni za kontakt mailowy biuro@binsztok.pl lub telefoniczny: 882 714 330 lub (71) 319 48 35